Ve věku 78 zemřel 24. března 2023 anglický hudební skladatel Christopher Gunning, autor hudby k seriálu o Herculu Poirotovi

Christopher Gunning má na svém kontě cenu BAFTA za snímky Edith Piaf, Hercule Poirot, Middlemarch či Porterhouse Blue.

Populární britský kriminální televizní seriál na motivy Agathy Christie o belgickém soukromém detektivovi Herculu Poirotovi vznikal v letech 1989-2013. Výtečným představitelem slavného detektiva byl anglický shakespearovský herec David Suchet.

Příběhy na motivy Agathy Christie se odehrává po 1. světové válce až do doby 2. světové války. V seriálu je díky výpravě, kostýmům i rekvizitám, skvěle zachycena atmosféra 30. let 20. století.

Autorem hudby k seriálu je Angličan Christopher Gunning. Narodil se Cheltenhamu v Gloucestershire. Vystudoval Guildhall School of Music and Drama a během svého života získal řadu ocenění. Například cenu BAFTA za nejlepší filmovou hudbu roku 2007 za snímky Edith Piaf, Hercule Poirot, Middlemarch či Porterhouse Blue.

Více prozradí Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra je připravena na středu 5. dubna 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 9. 4. v 11:00 a v pondělí 10. 4. ve 22:00.

Foto: David Suchet jako Hercule Poirot (©Profimedia)

Podcast