Všechny prachy světa

Jeden z posledních filmů Christophera Plummera.

V dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna zavzpomínáme na kanadského herce Christophera Plummera, který zemřel 5.2.2021 ve věku 91 let.

Christopher Plummer měl od mládí krásný vztah k hudbě, především klasické, a proto bylo jeho přáním stát se hudebníkem. Během středoškolských studií ovšem zjistil, že ho baví mnohem více divadlo, a tak se ve 23 letech stal členem Kanadského divadla v Ottavě. Kromě toho spolupracoval i s montrealským rozhlasem. V roce 1954 získal cenu za svůj divadelní výkon ve hře Dostatečné světlo a Hrdinou je domov. Za ztvárnění hlavní role v muzikálu Cyrano získal cenu Tony Adward. Už od 60-tých let byl častým hostem na předních Londýnských scénách. Hrál především v Shakespearových hrách. Byl nominován na Tony Adwards, a získal ocenění "nejlepší herec roku 1997-98".
Jeho herecké zkušenosti byly po právu přeneseny také před filmovou kamerou, kde se rychle prosadil jako představitel šlechticů, vysokých důstojníků, a často i skutečných historických postav.

Jeho další velké role připomene Nikola Bojčev v pořadu, který má premiéru ve středu 17. února v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 21.2. v 11:00 a v pondělí 22.2. ve 22:00.

Foto: kinobox.cz

Podcast