Igor Orozovič na Classic Praha

23.9.2019 / Hudba v miléniu / Marek Šulc

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu člen činohry Národního divadla v Praze, herec a muzikant Igor Orozovič. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 24. 9. v 19,00. I. repríza v pátek 27. 9. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 28. 9. v 11,00.

Po maturitě na gymnáziu studoval Igor Orozovič dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi. V době studií už hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze (Armin ve Svaté zemi), v Divadle Na prádle (Ambrož v Kříži u potoka) nebo v Divadle Ta Fantastika (taneční role Želvák v Dámě s kaméliemi). Zahrál si na ostravských Shakespearovských slavnostech Tybalta v Romeovi a Julii. V roce 2009 prošel vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Vzápětí byl v tomto divadle angažován a mimo zmíněnou roli si tu zahrál vedle dalších i Mozarta v Shafferově Amadeovi, Orsina v Shelleyově hře Cenci, Nikolu Šuhaje v Baladě pro Banditu, Števu v Preissové Její pastorkyni, Rudu Gotheina ve Smrtihlavovi Martina Walsera, Jarka Lukavského v McNallyho a Yazbekově muzikálu Donaha! (Hole dupy), Algernona ve Wildově Jak je důležité míti Filipa nebo Faraona v muzikálu T. Rice a A. L. Webera Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Je spoluzakladatelem a spoluautorem Cabaretu Calembour, pro který kromě textů píše i hudbu a ve kterém s ostatními tvůrci účinkuje (Divadlo Kampa, Studio Ypsilon, Jazz Club Reduta). Spolupracoval i s dalšími divadly – Divadlo Ungelt (Kurtizána, Touha jménem Einodis), A studio Rubín (role Amína v inscenaci Svatá země). Tančí, zpívá, hraje na klavír, mluví třemi jazyky.Od roku 2013 je členem Činohry Národního divadla.