Jaký bude "Il Boemo"

Producent Jan Macola mluví o chystaném velkofilmu o Josefu Myslivečkovi

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu filmový producent Jan Macola. Mluvit se bude především o připravovaném filmu "Il Boemo". Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 5. 10. v 19,00. I. repríza v pátek 8. 10. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 9. 10. v 11,00.

Po studiu mezinárodních vztahů na FSV UK nastoupil Jan Macola v roce 2006 do společnosti Barrandov Studio. V té působil až to roku 2011 na pozici Marketing Manager a poslední dva roky i jako Head of Development and Coproductions. To mu umožnilo se podrobně seznámit s praxí českého a mezinárodního filmového financování. V roce 2012 založil Jan Macola vlastní produkční společnost Mimesis Film.

Jeho první producentský počin film Cesta ven vznikl ve spolupráci s režisérem Petrem Václavem a po uvedení na filmovém festivalu v Cannes v sekci ACID získal řadu ocenění, včetně sedmi Českých lvů, mj. za nejlepší film udělovaný producentovi filmu. Jejich dalším společným filmem bylo drama Nikdy nejsme sami. Film byl vybrán na festival Berlinale, kde získal divácké ocenění za nejlepší film v sekci Forum.

Vedle hrané tvorby se Jan Macola věnuje i dokumentárním filmům. V roce 2017 získal společně s režisérem Miroslavem Jankem Českého lva za Normální autistický film. Jeho dalšími producentskými počiny jsou dokumenty Na Sever, Zpověď zapomenutého nebo V Mosulu. V roce 2016 Jan Macola společně s jeho ženou Alžbětou zrekonstruoval a znovuotevřel vršovické Kino Pilotů a založil distribuční společnost Pilot Film. Jan Macola je členem České filmové a televizní akademie a mezinárodní asociace ACE Producers.

Více informací o filmu na Il Boemo

Foto: Jan Macola / Mimesis

Podcast