Janis Sidovský ŽIVĚ na Classic Praha

Hudba v miléniu

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu producent Janis Sidovský. Tématem budou aktuální situace v kultuře a aktivity asociace APPOK. Premiéru odvysíláme ŽIVĚ v úterý 19. 5. v 19,00. I. repríza v pátek 22. 5. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 23. 5. v 11,00.   

Jako respektovaný odborník na PR a marketing v šoubyznysu se podílel na uvedení muzikálů Dracula, West Side Story, Bídníci, Mamma Mia!, Kleopatra, Miss Saigon, Pomáda a Rebelové. Spolupracoval také s divadlem Unglet při uvedení muzikálu Andrew Lloyd Webbera Líp se loučí v neděli s Martou Kubišovou v hlavní roli. Od roku 2014 působí jako mediální zástupce Českého národního symfonického orchestru a festivalu Prague Proms, od roku 2015 vede publicitu cen Thálie na sociálních sítích. Své zkušenosti shrnul v přednáškách pro vysokoškolské studenty (VŠE, HAMU).
V letech 2007 – 2012 působil v top managementu TV Barrandov, kdy se stanice stala 4. nejsledovanější v zemi.
V oblasti šoubyznysu je známý jako kreativní producent velkých eventů, které s úspěchem odvysílaly Česká televize, TV Nova, TV Prima nebo TV Barrandov. Patří k nim  zejména patnáctiletý cyklus show Královen popu. Od roku 2007 pravidelně pořádá Karlštejnské kulturní slavnosti, na kterých vystoupila domácí herecká a pěvecká špička– od Karla Rodena a Ondřeje Vetchého přes Hanu Maciuchovou a Radoslava Brzobohatého až po Anetu Langerovou, Vojtu Dyka nebo Marii Rottrovou.
Janis Sidovský je aktivně činný v oblasti charity. S Vendulou Svobodovou spoluzakládal Nadační fond Kapka naděje, organizoval kulturní představení pro nadaci Naše dítě a spolupracoval s Nadací Dagmar a Václava Havlových Vize’97.  V pověření první dámy Dagmar Havlové v roce 2003 produkoval slavností večer Pocta Václavu Havlovi v pražském Národním divadle. V roce 2007 podpořil Koncertem pro varhany  Židovskou obec v Praze. V roce 2011 na dálku adoptoval chlapce z Tibetu, jemuž přispívá na vzdělání.Podcast