Marek Zvolánek na Classic Praha

29.2.2016 / Hudba v miléniu / Martina Klausová
Dalším hostem Marla Šulce v jeho pravidelném pořadu Hudba v miléniu je trumpetista Marek Zvolánek.

Tento absolvent Pražské konzervatoře ze třídy Antonína Vaigla na sebe brzy upozornil četnými úspěchy. Dále studoval u Hanse Gansche v prestižním salcburském Mozarteu a na berlínské Hudební akademii u Konradina Grotha. Už v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou tehdy řídil Václav Neumann, a velmi brzy se díky technické virtuozitě a krásnému tónu zařadil také mezi vyhledávané sólisty

Vystoupil na významných pódiích, na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl, jako sólista účinkoval se SOČRem, s Pražským komorním orchestrem, se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, se Sukovým komorním orchestrem či s Virtuosi di Praga, s Moravskou filharmonií Olomouc, Teplickou filharmonií, v zahraničí s Neue Lausitzer Philharmonie. Jako host působil v Basilejském symfonickém orchestru a v Lisabonské filharmonii. Rovněž byl přizván do prestižního souboru "Ten of the Best", který tvoří deset nejlepších trumpetistů světa.

V roce 2004 vedl Marek Zvolánek mistrovské kurzy v japonské Osace. Ve stejném roce byl v rozhlasové síti Euroradia uveden přímý přenos jeho sólového vánočního koncertu v doprovodu varhan. Umělec se podílel na řadě CD, mj. nahrál pro americkou společnost Crystal Records Druhý braniborský koncert (1997), představil se v rámci projektu "Ceremony of Trumpets" a v roce 2002 natočil CD s Pražskými žesťovými sólisty. 

Premiéra pořadu je připravena na úterý 1. března v 19:00, reprízy si poslechněte v pátek 4.3. ve 22:00 a sobotu 5.3. v 11:00.