Pavel Černoch a jeho velký svět opery

17.6.2016 / Hudba v miléniu / Marek Šulc

Dalším hostem Marka Šulce v pořadu Hudba v miléniu bude tenorista Pavel Černoch.

Pavel Černoch je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých tenoristů své generace. Zpěv studoval soukromě u italského mistra Paola De Napoli ve Florencii, na brněnské JAMU vystudoval obor hudební management. Svůj jevištní debut absolvoval v roce 1998 v Mozartově Kouzelné flétněna scéně brněnské Janáčkovy opery. Od roku 2010 je stálým hostem předních evropských operních scén: berlínská Státní opera, Státní opera v Mnichově a v Hamburku, milánská La Scala, Velké divadlo v Moskvě, Opera ve Stuttgartu, Opera Bastille v Paříži, Teatro Real v Madridu, Opera la Monnaie v Brusellu aj. Mezi jeho nejvýznamnější role patří Alfredo (La Traviata), Lenskij (Evžen Oněgin), Števa (Její pastorkyňa), Princ (Rusalka), Jeník (Prodaná nevěsta), Don José (Carmen). Pravidelně vystupuje na festivalu v Glyndebourne a s City of Birmingham Symphony Orchestra a dirigentem Andrisem Nelsonsem (Rodolfo v Pucciniho Bohémě a tenorové sólo ve VerdihoRequiem). Dosud spolupracoval s dirigenty jako Daniel Barenboim, Kiril Petrenko, Simon Rattle, Andris Nelsons, Charles Dutoit, Jiří Bělohlávek, Tomáš Hanus, Jakub Hrůša a další.

Pavel Černoch bude v letošním roce mj. hostem MHF Dvořákova Praha. V jeho interpretaci zazní kromě reprezentativního výběru z písňové tvorby Johannese Brahmse a Richarda Strausse také dramaturgický „bonbónek“: téměř neznámá Dvořákova písňová prvotina Cypřiše.

Premiéra pořadu je připravena na úterý 21. června v 19:00, reprízy si poslechněte ve pátek 24. 6. ve 22:00 a v sobotu 25. 6. v 11:00.