Petr Kadlec o edukacích v České filharmonii

6.11.2017 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu vedoucí edukativních programů České filharmonie Petr Kadlec. Premiéra pořadu se bude vysílat v úterý 7. 11. v 19,00. I. repríza v pátek 10. 11. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 11. 11. v 11,00. 

Do 122. sezóny vstupují edukační programy České filharmonie s podporou tří významných partnerů. V rámci programu „Creative Europe“ podporuje Evropská unie filharmonické sociální projekty věnované romským dětem v mimopražských lokalitách. S kým jiným než s Idou Kelarovou a jejím uměleckým týmem, který děti na jejich cestě vede. Stejně jako v projektu „Dva hlasy – jeden svět“ probíhajícím v letech 2016-2018 ve Vsetíně a Uherském Hradišti. Nadace Agrofert pak přináší možnost proměnit bohatou nabídku edukačních programů a lektorských zkušeností v učební a metodické materiály na podporu hudební výchovy v rámci projektu „Hudba do škol“.

Pokračují programy Alice Nellis s Českou filharmonií a herci Pavlem Liškou (s dirigentem Vojtěchem Jouzou), herečkou Marthou Issovou (s dirigentem Ondřejem Vrabcem) a Markem Ebenem (s dirigentem Jiřím Rožněm). Cyklus koncertů „Čtyři kroky do nového světa“ má silný vokální rozměr. Ať už ve Dvořákových Biblických písních, v Mozartově Requiem či ve výběru z Bachových Matoušových pašijí; všechny programy mají i svoje večerní vydání pro dospívající/dospělé posluchače.