Plácido Domingo v Praze

Hudba v miléniu

Hosty aktuální dílu pořadu Hudba v miléniu jsem dva špičkoví čeští pěvci, kteří se podílejí na projektu 230. výročí světové premiéry opery Don Giovanni, Kateřina Kněžíková, Jan Šťáva. Pozvání přijal i finalista slavné soutěže Operalia Boris Prýgl. Při natáčení pořadu jsme se setkali i se zástupci spolupořadatelů Radkem Hrabětem a Gabrielou Boháčovou.

Maestro Plácido Domingo, nejvýznamnější žijící osobnost světa opery, přichází s unikátním projektem v podobě exkluzivní inscenace opery Don Giovanni do Stavovského divadla, které je v současné době jediným dosud existujícím divadlem, kde W. A. Mozart působil.

Projekt se uskuteční při příležitosti 230. výročí světové premiéry opery Don Giovanni (29. října 2017) ve Stavovském, tehdejším Nosticově divadle v Praze. V této inscenaci se Maestro Plácido Domingo ujme role dirigenta a uměleckého vedoucího. Do sólových rolí obsadil mezinárodní pěvecké světové špičky včetně vítězů slavné operní soutěže Plácida Dominga Operalia, ze které vzešly hvězdy jako José Cura, Rolando Villazón, Ana María Martíne. Do zbylých tří rolí Maestro Domingo obsadil významné české talenty, kteří se účastnili konkurzu v Praze 29. ledna.

Základem pro vytvoření scénografické koncepce inscenace opery Don Giovanni je využití scény známého českého scénografa Josefa Svobody a oscarového výtvarníka kostýmů Theodora Pištěka.

Pořad vysíláme v premiéře v úterý 19. září v 19.00. Reprízy si poslechněte v pátek 22. září ve 22.00 a v sobotu 23. září v 11.00.


Boháčová

Boháčová3

Podcast