Struny zní. Stejně tak i Praha!

Marek Vrabec mluví o nové éře festivalu i o novém názvu.

Hostem Marka Šulce je v tomto týdnu ředitel festivalu Struny podzimu/Prague Sounds Marek Vrabec. Premiéru odvysíláme v úterý 14. 6. v 19,00. I. repríza v pátek 17. 6. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 18. 6. v 11,00. 

Za více než 25 let své existence festival v Praze uvedl řadu ikonických hudebních osobností, ale systematicky představuje také novou generaci umělců. Prague Sounds respektují minulost, žijí současností a směřují do budoucnosti. Tato neustálá evoluce je receptem, díky němuž se festival stále vyvíjí. Stejně jako dobrá hudba. Do roku 2022 vstupuje festival pod novým názvem Prague Sounds.

Mezi osobnostmi festivalu najdeme jazzové velikány formátu Wayna Shortera, Herbieho Hancocka, Sonnyho Rollinse i Ahmada Jamala, skladatele s kultovním statusem Steva Reicha a Terryho Rileyho, legendární hip-hopery De La Soul, nebo české legendy formátu songwritera Jiřího Suchého. Program Prague Sounds ovšem představuje také nejvitálnější představitele soudobých scén od experimentálního hip-hopu a elektroniky, jako jsou Shabazz Palaces a Young Fathers, přes špičkové jazzmany, jako jsou Robert Glasper, Brad Mehldau a Jason Moran, až po mezižánrové novátory jako jsou Lambchop nebo Punch Brothers, přičemž všechny jmenované představil festival v České republice vůbec poprvé.

Marek Vrabec založil festival Prague Sounds (dříve Struny podzimu) v roce 1996 a stále stojí v jeho čele jako ředitel. Při příležitosti 25. výročí festivalu vznikl v roce 2021 krátký film, ve kterém Marek vypráví příběh prvního čtvrtstoletí festivalu Struny podzimu / Prague Sounds. 

Foto: Roman Franc / Prague Sounds

Podcast