Yusif Eyvazov exkluzivně na Classic Praha

Hudba v miléniu

Tento týden je hostem Marka Šulce tenorista se světovým renomé Yusif Eyvazov. Do Prahy přijel na pozvání Opery Národního divadla v Praze. Tlumočila Gala Hausknechtová.

Tenorista Yusif Eyvazov vyrůstal v Baku v Ázerbájdžánu, kde studoval na tamější hudební akademii. V roce 1997 se přestěhoval do Itálie a ve studiích zde pokračoval. V sezoně 2015/16 realizoval řadu významných debutů. V září 2015 exceloval jako Canio (Komedianti) v Los Angeles Opera pod taktovkou Plácida Dominga, debutoval v Metropolitní opeře (11. 11. 2015) a ve Vídeňské státní opeře (28. 4. 2016), na obou scénách jako Kalaf (Turandot), v červnu 2016 debutoval v petrohradském Mariinském divadle jako Otello pod taktovkou Valerije Gergieva a v červenci 2016 debutoval V Pařížské národní opeře a v Berlínské státní opeře, na obou scénách jako Manrico v Trubadúrovi. V srpnu 2016 se poprvé představil na Salcburském festivale, a to jako Des Grieux v Manon Lescaut po boku Anny Netrebko. K jeho uměleckým závazkům v poslední době patřili dále Turiddu (Sedlák kavalír) se souborem Teatro Filarmonico pro Veronskou arénu, Radames (Aida) v Římské opeře a ve Fiesole, Cavaradossi (Tosca) v moskevském Velkém divadle, Otello na festivale v Ravenně, Des Grieux (Manon Lescaut) po boku Anny Netrebko v Římské opeře pod taktovkou Riccarda Mutiho a Canio (Komedianti) v Teatro Petruzzelli v Bari za řízení Paola Carignaniho. Yusif Eyvazov žije ve Vídni se svou manželkou Annou Netrebko a jejím synem Tiagem.

Premiéra pořadu je v úterý 31. ledna v 19:00, reprízy si poslechněte v pátek 3. února ve 22:00 a v sobotu 4. února v 11:00.


Eyvazov 2

Podcast