Z Kutné hory na hrad - Pavel Jakub Ryba

25.11.2014 / Jazz na hradě / Martina Klausová

Pavel Jakub Ryba z Kutné Hory je uznávaný jazzový muzikant, který má za sebou mnoho koncertů na prestižních světových scénách. Jeho předkem je Jakub Jan Ryba, hudební skladatel a autor České mše vánoční.

O kvalitě a originalitě Pavla Jakuba Ryby svědčí mimo jiné přehled koncertů na předních světových pódiích od Evropy přes Rusko až po USA, Argentinu, Chile…(např. Knitting Faktory – New York, Blues Alley – Washington, Le Club – Moskva, Teatro San Martin – Buenos Aires, Salon Dorado, Cassa de la Cultura – Buenos Aires, Club de Jazz de Santiago – Chile, Birmingham Symphony Hall.)

Jeho alba recenzují prestižní zahraniční hudební časopisy, což se podařilo jen hrstce českých hudebníků. CD „Yes, Yes , No, No” obdrželo dokonce v roce 2000 maximálních pět hvězdiček v žebříčku Jazzize Magazine (USA), kde se udrželo tři měsíce na 1. místě ve společnosti top světových osobností, jako jsou např. Joe Zawinul, D. Sanborn, M.Davis, Marcus Miller.

Pavla Jakuba Rybu a jeho M.T.S. Art Ensemble představí Karel Vágner v dalším díle pořadu Jazz na hradě. V premiéře ve středu 26. listopadu v 19:00, reprízy jsou ve čtvrtek 27.11.ve 12:00 a v pondělí 1.12. ve 22:00.