Hudební večery začátku srpna

1.8.2020 / Koncert bez smokingu / Martina Klausová

Pondělí 3.8.2020
Maurice Ravel:
Náhrobek Couperinův
Habanera
Claude Debussy:
Snění
Arabeska č. 2
Menuet
Preludium
Maurice Ravel:
Pavana za mrtvou infantku
Hrají:
Vilém Veverka - ob
Kateřina Englichová – arp
Martin Kasík – pft 

Úterý 4.8.2020
Antonín Dvořák:

4 romantické kusy pro housle a klavír
Hrají:
Jan Mráček - vl
Lukáš Klánský - pft
Koncert pro housle a orchestr a moll
Romance pro housle a orchestr f moll
Mazurek pro housle a orchestr
Hrají:
Jan Mráček - vl
Český národní symfonický orchestr, řídí James Judd

Středa 5.8.2020
Wolfgang Amadeus Mozart:

Koncert pro klavír a orchestr č. 19 F dur
Koncert pro klavír a orchestrč. 18 B dur
Hrají:
Mitsuko Uchida - pft
The Cleveland Orchestra

Čtvrtek 6.8.2020
Jan Křtitel Krumpholtz:

Koncertantní symfonie F dur, op. 5 č. 1
Koncertantní symfonie B dur, op. 5 č. 2
Symfonie F dur, op. 11 č. 1
Symfonie G dur, op. 11 č. 2
Hrají:
Hana Müllerová - arp
Vojtěch Spurný - pft
Pražská komorní filharmonie, řídí Jaroslav Krček

Pátek 7.8.2020
Antonín Rejcha:
Dechový kvintet Es dur
Dechový kvintet e moll
Dechový kvintet D dur
Hraje:
Belfiato Quintet (Oto Reiprich – fl, Jan Souček – ob, Jiří Javůrek – cl, Ondřej Šindelář – fg, Kateřina Javůrková – cor)

Sobota 8.8.2020
Petr Iljič Čajkovskij:

Árie z opery Evžen Oněgin
Árie z opery Jolanta
Sergej Rachmaninov:
Árie z opery Aleko
Bedřich Smetana:
Árie z opery Čertova stěna
Petr Iljič Čajkovskij:
Árie z opery Mazeppa
Antonín Dvořák:
Árie z opery Šelma sedlák
Nikolaj Rimskij-Korsakov:
Árie z opery Sadko
Petr Iljič Čajkovskij:
Árie z opery Evžen Oněgin
Alexandr Borodin:
Árie z opery Iníže Igor
Účinkují:
Mariusz Kwiecien - Bar
Symfonický orchestr Polského rozhlasu, řídí Lukasz Borowicz

Neděle 9.8.2020
Carl Friedrich Zelter:

Koncert Es dur pro violu a orchestr
Carl Friedrich Abel:
Symfonie C dur
Johann Friedrich Reichardt:
Symfonie G dur
Carl Friedrich Abel:
Symfonie Es dur
Hrají:
Simon Murphy – vla
The New Dutch Academy, řídí Simon Murphy