Argentinské tango v kostele sv. Šimona a Judy

Závěr října slibuje hudbu Ástora Piazzolly, Bedřicha Smetany i Johanna Sebastiana Bacha.

Závěr měsíce října a začátek listopadu nabízí celou řadu krásných ať už komorních či orchestrálních koncertů. V úterý 26. října se v 19:30 v kostele sv. Šimona a Judy uskuteční pocta letošnímu jubilantovi Ástoru Piazzollovi. Koncertní program Hommage a Ástor přinese nejslavnější kompozice argentinského mistra tanga i vlastní improvizace hlavního protagonisty koncertu Ladislava Horáka. Spolu s ním budou účinkovat členky tělesa Eve Quartet a kontrabasista Jan Vokoun. Celý program ozvláštní i taneční pár Patricie a Javier Antar.

Ve čtvrtek 28. října se v 18:00 ve Smetanově síni Obecního domu uskuteční tradiční Koncert pro republiku. V jeho rámci zazní - jako pravidelně již řadu let v den výročí založení Československé republiky - Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast. K dirigentskému pultu FOK pozval mladého českého dirigenta Roberta Kružíka, který se od sezóny 2021/2022 ujímá šéfdirigentského postu ve Zlíně.

V sobotu 30. října v 19:30 zazní ve Dvořákově síni Rudolfina hudba barokního velikána Johanna Sebastiana Bacha. Celý večer je věnován jeho koncertům pro klávesové nástroje, a tak se postupně na pódiu objeví až čtyři klavíry a čtyři klavíristé. Ty doprovodí členové smyčcové sekce Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

V úvodu listopadu vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou dirigenta Petra Popelky ve Smetanově síni Obecního domu na dvojici koncertů, na nichž zazní hudba Richarda Wagnera, Dmitrije Šostakoviče a Césara Francka. Koncerty se uskuteční ve středu a ve čtvrtek 10. a 11. listopadu v 19:30. Sólisty v Šostakovičově Koncertu pro klavír, trubku a smyčcový orchestr c moll budou klavírista Ivo Kahánek a trumpetista Marek Zvolánek.

Podrobnosti k těmto koncertům prozradí dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou v neděli 24. října v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 25. října v 11:30.

Foto: Profimedia

Podcast