Co chystá FOK pro své posluchače ?

Pocta Václavu Smetáčkovi i autorský večer Pražský symfoniků v online prostoru.

I v době, kdy nelze navštěvovat koncertní sály a poslouchat hudbu v prostředí pro ni nejpřirozenějším a nejkrásnějším, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zdaleka nerezignoval, ba naopak stále hledá nové možnosti a platformy, jak přicházet za svými posluchači a příznivci a nabízet jim nevšední hudební a kulturní zážitky.

Připomenout můžeme například vtipný a zároveň zábavnou formou poučný cyklus Orchestr bez pódia anebo FOK za časů pandemie, který v krátkých videích představuje jednotlivé nástrojové skupiny, na svém youtubovém kanálu orchestr také nabízí aktuální nahrávky i archivní záznamy Pražských symfoniků, které můžete shlédnout v pohodlí domova, a v neposlední řadě počátkem roku FOK přinesl třeba online koncert s názvem Flétnové okouzlení. Na něj teď v minulých dnech navázal dalším online projektem, který je poctou dlouholetému šéfdirigentovi Pražských symfoniků Václavu Smetáčkovi.

Pod názvem Život s taktovkou na záznamu z Divadla Viola předčítá paměti z dirigentova života ze stejnojmenné knihy jeho manželky Míly Smetáčkové Taťjana Medvecká. O hudební složku večera se postarali hobojisté FOK Liběna Séquardtová a Jan Hoďánek. Pořad vznikl ve spolupráci s Divadlem Viola při příležitosti letošního výročí 115 let od narození a zároveň 35 let od úmrtí dirigenta Václava Smetáčka, který působil v orchestru FOK celých 30 let a byl pro něj klíčovou osobností.

O tomto pořadu, ale i dalším chystaném online koncertu Když FOK komponuje, na kterém zazní skladby, jejichž autory jsou samotní členové Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, bude hovořit v rozhovoru s Martinou Klausovou dramaturg FOK Martin Rudovský. Poslouchejte v neděli 11. dubna v 16:30 nebo v pondělí 12. dubna v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast