Dirigent Darrell Ang představí pražskému publiku Shakespearovské inspirace v hudbě

Ve středu 7. a ve čtvrtek 8. června se před Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK postaví singapurský rodák Darrell Ang a provede díla Claude Debussyho, Édouarda Lalo a Hectora Berlioze.

Dirigent Darrell Ang, který stojí v čele jednoho z předních čínských orchestrů, patří k nejvýznamnějším současným asijským dirigentům i skladatelům působících na světové scéně. Důkazem toho je například i to, že v roce 2022 byl angažován Sanfranciskou operou, aby dirigoval sedmidílnou inscenaci Bright Shengova Snu o červené komnatě, a v roce 2023 povede oslavy lunárního nového roku Melbournského symfonického orchestru i Rotterdamské filharmonie.

Od roku 2017 působí Darrell Ang jako umělecký ředitel a šéfdirigent Sečuánského symfonického orchestru a vybudoval z tohoto tělesa přední hudební sílu nejen provincie Čcheng-tu, ale i celé středozápadní Číny. Na základě jmenování regionální vládou se mu dostalo cti stát v čele růstu a rozvoje středozápadní krajiny v rámci rychle se rozvíjejícího světa čínského hudebního života - což je poslání, které dokonale vyhovuje Angovu podnikavému tvůrčímu duchu.

Nyní se Darrell Ang představí v Praze a na koncertech ve Smetanově síni Obecního domu provede Preludium k Faunovu odpoledni Claude Debussyho, Koncert pro violoncello a orchestr d moll Édouarda Lalo a suitu Romeo a Julie Hectora Berlioze. Sólistou v Lalově koncretu bude německý violoncellista Julian Steckel.

Jaký má Darrell Ang vztah k Praze a české hudbě a co si myslí o skladbách, které v Praze bude řídit?

Prozradí v rozhovoru s Ondřejem Fischerem na Classic Praha v neděli 4. června v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 5.6. v 11:30.

Úvodní foto: Darrell Ang (© 2019 - 2023 Knight Classical Ltd)

Podcast