Hana Knauerová na Classic Praha

Sóloflétnistka FOK o své grenadillové flétně i komorních projektech.

Hana Knauerová po studiu na Pražské konzervatoři u profesora Františka Malotína a na Akademii múzických umění pokračovala na Conservatoire Supérieur de Musique v Paříži u Claude Lefèbvre a na Vysoké hudební škole v Ženevě u Jacquese Zoona. Po dobu studia ve Švýcarsku byla stipendistkou švýcarské vlády a absolvovala v červnu 2006 získáním Diplôme de Soliste s nejvyšším možným oceněním poroty. Stala se laureátkou několika soutěží u nás (např. Concertino Praga – 2. cena) i v dalších evropských zemích: Pearl Flute Competition v Londýně (1. cena), European Music Prize 2000 v Hannoveru (1. cena), Concours Européen de Musique ve francouzské Picardii (1. cena), Concours Léopold Bellan v Paříži (1. cena) nebo Concours National du Jeune Flûtiste v Paříži (1. cena). Jako sólistka se představila s orchestry Plzeňské filharmonie, Moravské Filharmonie Olomouc, Pardubického komorního orchestru, Radio Philharmony Hannover a Komorními sólisty Bratislava. Aktivně se věnuje i komorní hudbě, spolupracuje s klavíristkou Petrou Matějovou. Od prosince 2003 je sóloflétnistkou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Hana Knauerová se intenzivně věnuje i komorním projektům zaměřený na repertoár pro flétnu, harfu a smyčcové nástroje, ve kterých spolupracuje s vynikající harfenistkou Janou Bouškovou, houslistou Romanem Patočkou, violoncellistkou Simonou Hečovou, violistou Pavlem Hořejším a dalšími předními českými umělci.

31. ledna t.r. byla hlavní protagonistkou komorního online koncertu Flétnové okouzlení v rámci cyklu FOK Obrazy a hudba. Jaké to je hrát místo pro diváky v sále pouze pro kamery ? Na rozdíl od svých kolegů z flétnové sekce FOK hraje nikoliv na kovovou, ale grenadillovou příčnou flétnu.

Více o sobě, svých aktivitách i o tom, co je grenadilla, prozradí v rozhovoru s Martinou Klausovou, který má premiéru v neděli 21.2. v 16:30. Repríza je v pondělí 22.2. v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast