Haydn Joseph, Mozart Wolfi nadchnou všechny kluky, holky

S dirigentem Janem Kučerou o cyklu FOK Orchestr na dotek i koncertu s Tomášem Klusem.

Říká se, že malý Haydn dostal od císařovny Marie Terezie pohlavek, kdežto malý Mozart krásný obleček. Haydn byl knížecí kapelník a Mozart pěkný rošťák. Haydn byl pro všechny „papá“ a Mozart zase Wolfi. Jak to bylo, kdo ví?

V sobotu 23. října v 11:00 ve Smetanově síni Obecního domu proběhne první ze čtveřice koncertů cyklu Orchestr na dotek, který je určen nejmladším posluchačům Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Koncertem, který je věnován hudbě Wolfganga Amadea Mozarta a Josepha Haydna, provedou Radomír Švec a Anna Jiřina Daňhelová, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK bude řídit dirigent Jan Kučera.

Malí diváci tak budou moci spolu se svým dospělým doprovodem nahlédnout za oponu vídeňského klasicismu.

A právě dirigent Jan Kučera bude hostem Martiny Klausové v pořadu, který je věnován aktuálnímu dění v FOK. Prozradí, které konkrétní hudební kousky obou vídeňských klasiků v programu zazní i kterým dalším skladatelům budou věnovány následující tři koncerty cyklu Orchestr na dotek.

Řeč bude také o prosincovém koncertu, na němž vystoupí pod taktovkou Jana Kučery kromě Symfonického orchestru hl. m. Prahy Tomáš Klus s kapelou Cílová skupina. Do Prahy se totiž po dvou letech vrátí projekt Klusymfonie, v jehož rámci zazní Klusovy písničky v "symfonickém kabátku" Jana Lstibůrka.

Premiéra pořadu bude v neděli 17. října v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 18. října v 11:30.

Jan Kučera

Foto: Archiv FOK

Podcast