Marek Zvolánek na Classic Praha

První trumpetista FOK miluje Alpskou symfonii Richarda Strausse.

Dalším hostem ze Symfonického orchestru hol. m. Prahy FOK, který v roce 2021 navštíví rádio Classic Praha je sólotrumpetista FOKu Marek Zvolánek.

Marek Zvolánek se narodil roku 1974 v Praze. Už během studií na Pražské konzervatoři u prof. Antonína Vaigla na sebe výrazně upozorňoval svými úspěchy a tak dostal pozvání dále svá studia rozšiřovat u Hanse Ganche v prestižním salzburském Mozarteu a dále pak na Musikakademie u Konradina Grotha v Berlíně.
Již v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann. Jako sólista vystoupil na tak významných podiích uznávaných i v mezinárodním měřítku, jako jsou např. festivaly Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl a účinkoval s orchestry – Pražský komorní orchestr, Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK, Sukův komorní orchestr, Filharmonický komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Moravská filharmonie Olomouc, Teplická filharmonie, ze zahraničních Neue Lausitzer Philharmonie. Jako host účinkoval v orchestrech Basilejský symfonický orchestr a Lisabonská filharmonie a v Německu byl přizván ke spoluúčasti v prestižním souboru “Ten of the best”,který se skládá z deseti nejlepších trumpetistů světa.

V čem tkví tajemství správného nátisku ? Kterých skladeb se trumpetisté obávají ? Prozradí v rozhovoru s Martinou Klausovou, který si můžete poslechnout v neděli 24. ledna v 16:30 nebo v pondělí 25. ledna v 11:30.

Foto: Archív FOK

Podcast