Největší hity Tata Bojs v orchestrálním kabátě

Pražští symfonikové si stejně jako v loňském roce přichystali pro své posluchače speciální koncert na závěr sezóny. Tentokrát se orchestr spojí s pražskou alternativní skupinou Tata Bojs.

Tata_Bojs_Salim_Issa_2022_A_mail orig.jpg
  • Tata Bojs (©Salim Issa)

Poslední koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK přinese posluchačům neočekávané zážitky. FOK totiž spojí své síly s pražskou alternativní skupinou Tata Bojs. Ta vznikla v roce 1988 a jejími zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais a ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwert a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly.

Nápad založit kapelu dostali dva spolužáci, Milan Cais a Marek Huňát neboli Mardoša (baskytara) už na základní škole na pražské Hanspaulce. Do skupiny přijali ještě kytaristu Marka Padevěta, který kromě hry na kytaru zpíval a později hrál i na klarinet. Na klávesy hrál Richard Sova. První koncert skupiny Tata Bojs se odehrál 29. června 1988 v tělocvičně TJ Spartak Dejvice. Den poté dostali svá poslední vysvědčení na základní škole. Tím začala kariéra skupiny v pražských i mimopražských hudebních klubech.

Letos tedy skupina slaví rovných 35 let úspěšné kariéry a toto výročí oslaví mimo jiné na koncertě ve čtvrtek 22. června ve Smetanově síni Obecního domu se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. v rámci večera zazní populární písně kapely s hravými texty v unikátním orchestrálním provedení.  Diváci se mohou těšit na nejznámější písně z alb Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci kde ste?, Ležatá osmička nebo A/B v orchestrálních aranžích. Koncert bude řídit šéfdirigent FOK Tomáš Brauner, který s Tata Bojs už v minulosti nahrál živé album z Fóra Karlín.

Více o programu a vzájemné spolupráci prozradí na Classic Praha v rozhovoru s Martinou Klausovou šéfdirigent FOK Tomáš Brauner a člen skupiny Tata Bojs Milan Cais. V premiéře v neděli 18. června v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 19.6. v 11:30.

Úvodní foto: Tomáš Brauner (©Petra Hajská)

Podcast