Potrestaný prostopášník inspiruje umělce napříč staletími

FOK připomene jeho nejznámější otisky v hudbě.

Ve středu 6. a ve čtvrtek 7. dubna v 19:30 budou pokračovat dalšími dvěma koncerty abonentní řady A a B Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V jejich rámci zazní program, jehož ústřední postavou a inspirací bude "potrestaný prostopášník", tedy Don Juan.

Ten, jak známo našel své hudební zobrazení v řadě děl napříč staletími, a tak večer otevřou Variace pro orchestr Don Juan německého skladatele a klavíristy přelomu 19. a 20. století Waltera Braunfelse. Chybět pochopitelně nemůže hudba Wolfganga Amadea Mozarta, jmenovitě předehra k jeho opeře Don Giovanni. V další části večera pak zazní symfonická báseň Don Juan Richarda Strausse, kterou Strauss zkomponoval v roce 1888. Taktovky se ujme německý dirigent Michael Sanderling.

Více o vzniku a historickém pozadí těchto děl i o spolupráci FOK s hostujícím dirigentem Michaelem Sanderlingem prozradí dramaturg FOK Martin Rudovský v rozhovoru s Martinou Klausovou, který bude mít premiéru v neděli 3. dubna v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 4.4. v 11:30.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast