Pražští symfonikové zahájí sezónu Ódou na radost pod taktovkou Tomáše Braunera

Na prvních abonentních koncertech FOK zazní hudba Jana Ryanta Dřízala a Ludwiga van Beethovena.

Novou sezónu zahájí Symfonický orchestr hl. m. Prahy dvěma abonentními koncerty, které jsou věnovány českému předsednictví v radě Evropské Unie. Proto na na prvních abonentních koncertech ve středu 21. září a ve čtvrtek 22. září zazní Symfonie č. 9 s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena. Při její interpretaci se ve Smetanově síni Obecního domu sejdou pěvci ze sousedství: ze Slovenska, z Německa, z Rakouska: Sophia Brommer, Václava Krejčí Housková, Tomáš Juhás, a Günther Groissböck. Spolu s nimi vystoupí i Český filharmonický sbor Brno a celé provedení bude řídit šéfdirigent FOK Tomáš Brauner.

V úvodu večera zazní symfonická svita Praga Arcana jednoho z nejvyhledávanějších českých skladatelů Jana Ryanta Dřízala. Toto dílo vzniklo na popud a objednávku Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a jak název napovídá, je věnováno našemu hlavnímu městu.

Více o programu zahajovacích koncertů, Dřízalově kompozici prozradí šéfdirigent FOK Tomáš Brauner v rozhovoru s Martinou Klausovou v neděli 11. září v 16:30. Reprízu si můžete poslechnout v pondělí 12.9. v 11:30.

Foto: Petra Hajská

Podcast