Tomáš Brauner s hvězdnými sólisty

Na koncertech FOK vystoupí slavný houslista Pinchas Zukerman a jeho múza Amanda Forsyth.

Slavný izraelský houslista, violista a dirigent Pinchas Zukerman se narodil v izraelském Tel Avivu manželům Jehudovi a Miriam Zukermanovým. Už v mládí odešel do Spojených států, kde studoval na renomované Juilliard School v New Yorku a kde také v roce 1963 debutoval.

Nyní se vrací do Prahy, stejně jako jeho múza, violoncellistka Amanda Forsyth. Společně vystoupí na dvojici koncertů v rámci orchestrálních cyklů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, a to ve středu 2. a ve čtvrtek 3. března v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. V rámci obou večerů zazní Tři fresky Karla Husy, Koncert pro housle a orchestr a moll BWV 1041 Johanna Sebastiana Bacha a 35. opus Richarda Strausse Don Quixote, fantastické variace na téma rytířské postavy. Orchestr bude řídit jeho šéfdirigent Tomáš Brauner.

A právě Tomáš Brauner bude hostem Martiny Klausové v rozhovoru, který bude mít premiéru v neděli 27. února v 16:30. Repríza je připravena na pondělí 28.2. v 11:30.

Tomáš Brauner prozradí, jaký má on sám vztah k hudbě v rodné zemi doposud opomíjeného českého skladatele Karla Husy, jehož hudbu v covidové době Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK nahrál na CD Hudba pro Prahu, i ke skladbám další autorů těchto březnových koncertů FOK. Podělí se i o to, jak se těší na spolupráci se světově proslulými hosty Pinchasem Zukermanem a Amandou Forsyth.

Foto: Archív FOK (Petra Hajská)

Podcast