Co na sebe prozradí světaznalý cesťák pan Lustig z pohádky Lotrando a Zubejda?

Hostem na Classic Praha bude herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel Arnošt Goldflam.

Arnošt Goldflam se narodil v Brně v židovské rodině. Po absolutoriu Střední všeobecně vzdělávací školy začal studovat medicínu, po dvou semestrech odešel. Pracoval postupně jako slévač, jádrař a dále v Královopolské jako rozpočtář. Následovalo studium režie JAMU v Brně. Během studií režíroval i hrál, po absolutoriu v roce krátce působil v satirickém divadle Večerní Brno.
V letech 1978-1993 působil v Hanáckém divadle (Prostějov), po přestěhování do Brna jako HaDivadlo. Na profilování poetiky tohoto divadla se významně podílel jako režisér, herec i autor. V současné době působí jako režisér v divadlech v Praze (Studio Ypsilon, Divadlo v Dlouhé, Dejvické divadlo) a Hradci Králové (Klicperovo divadlo), píše divadelní hry, vyučuje na JAMU a příležitostně hraje ve filmu. Goldflam je autorem více než padesáti her a dramatizací.

Na jeho návštěvu ve studiu stanice Classic Praha se můžete těšit v dalším pokračování pořadu Z archívu osobností , který bude mít premiéru ve svátečním čase ve čtvrtek 13. července v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 16. 7. v 10:00 nebo v úterý 18. 7. ve 22:00.

Foto (©Profimedia)

Podcast