Co poslouchá koncertní mistr FOK ?

Violoncellista Miloš Jahoda se představil i v projektu Orchestr bez pódia aneb FOK za časů pandemie, nyní o sobě více prozradí na Classic Praha.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností je koncertní mistr violoncell Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Miloš Jahoda.

Miloš Jahoda vystudoval pražskou konzervatoř u prof. Františka Pišingera a poté pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění v Praze u prof. Miroslava Petráše. Je několikanásobným laureátem interpretační soutěže Beethovenův Hradec, kde byl i několikrát oceněn za nastudování soudobé sklad­by.

V Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK působí jako koncertní mistr od roku 1995 a pro svou neokázalou, ale strhující interpretaci, je velmi často zván k různým orchestrům i souborům i jako sólista. Na Bratislavských hudebních slavnos­tech provedl světovou premiéru skladby amerického autora Nathana Bakera, kterou natočil pro Albany Records, jako sólista spolupracoval s dirigenty tak zvučných jmen, jako Libor Pešek, Jean Tortellier, Gae­tano Delogu, Paul Freemen a Serge Baudo.

Více o sobě i své oblíbené hudbě prozradí Miloš Jahoda v pořadu s premiérou ve čtvrtek 14. října v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 17.10. v 10:00 nebo v úterý 19.10. ve 22:00.

stažený soubor.jpg

Foto: Archív FOK

Podcast