Co poslouchá Marek Zvolánek ?

Pouští si klasický muzikant i něco jiného než klasiku ?

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je sólotrumpetista Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK Marek Zvolánek.

Marek Zvolánek se narodil roku 1974 v Praze. Už během studií na Pražské konzervatoři u prof. Antonína Vaigla na sebe výrazně upozorňoval svými úspěchy a tak dostal pozvání dále svá studia rozšiřovat u Hanse Ganche v prestižním salzburském Mozarteu a dále pak na Musikakademie u Konradina Grotha v Berlíně.
Již v osmnácti letech se stal členem České filharmonie, kterou v té době řídil Václav Neumann. Jako sólista vystoupil na tak významných podiích uznávaných i v mezinárodním měřítku, jako jsou např. festivaly Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl a účinkoval s orchestry – Pražský komorní orchestr, Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK, Sukův komorní orchestr, Filharmonický komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Moravská filharmonie Olomouc, Teplická filharmonie, ze zahraničních Neue Lausitzer Philharmonie. Jako host účinkoval v orchestrech Basilejský symfonický orchestr a Lisabonská filharmonie a v Německu byl přizván ke spoluúčasti v prestižním souboru “Ten of the best”,který se skládá z deseti nejlepších trumpetistů světa.

Více o sobě prozradí v pořadu, který má premiéru ve čtvrtek 1. dubna v 19:00, reprízy si poslechněte v neděli 4.4. v 10:00 a úterý 6.4. ve 22:00.

FOK: Archiv FOK

Podcast