Co poslouchá šansoniérka Renata Drössler

9.9.2020 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je šansoniérka disponující charakteristickým hlasem Renata Drössler

Pozoruhodný je její scénický projev, ve kterém se nerozlučně snoubí slovo, hudba i pohyb a tvoří tak svým způsobem unikátní divadlo písně. Je proto nazývána „Černým motýlem českého šansonu“. Po absolvování pražské DAMU a sedmiletém působení na polských scénách vystupuje v současné době vedle koncertní činnosti i v pražském Divadle pod Palmovkou v představení Edith a Marlene v roli Marlene Dietrich. Renata Drössler koncertuje u nás i v zahraničí (s hudebním doprovodem své akustické skupiny P. R. S.) – oslovila již publikum v Polsku, na Slovensku, v Slovinsku, v Indii, Německu, Rakousku či Španělsku. V jejích recitálech můžeme slyšet písně zpívané polsky, rusky, anglicky, německy, italsky, španělsky, francouzsky, latinsky, jidiš, hebrejsky, romsky. Věnuje se také pořadům pro děti. 

Více o sobě i svých hudebních láskách prozradí v pořadu, který má premiéru čtvrtek 10. září v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 13.9. v 10:00 nebo v úterý 15.9. ve 22:00.