Co poslouchá zpěvák Pavel Vítek ?

4.9.2019 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je zpěvák a herec Pavel Vítek.

Pavel Vítek po maturitě na gymnáziu v Olomouci absolvoval divadelní fakultu Akademie Múzických umění v Praze, obor herectví.

Získal angažmá v Hudebním divadle Karlín a později, v roce 1986, se prosadil také v pop music hitem Má svůj den, na který navázal albem Vůně tvý kůže. Od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích v Praze.

Zpíval s operní divou Evou Urbanovou duet z muzikálu Fantom opery, vystupoval v Německu, Maďarsku, ve Finsku, v USA i na Kanárských ostrovech. Vystupoval i na významných koncertech českého šoubyznysu – (Karel Gott 60, Karel Svoboda 65, Králové muzikálu v opeře, Královny poprvé na Karlštejně a dalších). V únoru 2007 zpíval jako host Evy Pilarové v legendární Rainbow Room v Rockefeller Centre v New Yorku na plese Beseda Ball, které pořádalo České centrum v New Yorku. V říjnu 2007 vystoupil společně s Evou Pilarovou v káhirské Opeře.

Jakou hudbu rád poslouchá a co jej čeká v nejbližší době prozradí Ivanu Dlaskovi ve čtvrtek 5. září v 19 hodin. Reprízy pořadu si můžete poslechnout v neděli 8.9. v 10:00 nebo v úterý 10.9. ve 22:00.

Foto: Robert Vano