Co si rád poslechne JUDr. Martin Pros, Ph.D. ?

4.11.2015 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je JUDr. Martin Pros, Ph.D. náměstek pro řízení sekce provozně-ekonomické Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

JUDr. Martin Pros, Ph.D. je absolventem Právnické fakulty University Karlovy v Praze. Po pracovní zkušenosti ve státní správě (Komise pro cenné papíry) působil na finančním trhu – jako výkonný ředitel v investiční společnosti Newton, která spravovala investiční a podílové fondy, a posledních deset let působil v bankovní sféře - od roku 2004 zastával pozici vedoucího týmu právníků investičního bankovnictví v Komerční bance. Byl rovněž náměstkem ministra financí, do jehož gesce náleží mezinárodní vztahy a regulace finančního trhu. Před svým nástupem na ministerstvo financí působil čtyři roky v zahraničí – v pařížské centrále Société Générale, kde odpovídal za právníky korporátního a investičního bankovnictví v regionu střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika. Současně působí jako náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce logistiky a služeb. 

JUDr. Martin Pros, Ph.D. během své profesní kariéry působil jako člen mezinárodních finančních organizací (ISDA, EMTA) a člen komisí Evropské bankovní federace a České bankovní asociace. Zároveň se věnoval publikační činnosti v oblasti finančního a bankovního práva.

Jakou hudbu si rád poslechne tento špičkový manažer? Dozvíte se na rádiu Classic Praha v pořadu, který v premiéře vysíláme ve čtvrtek 5. listopadu v 19:00. Reprízy jsou připraveny na neděli 8.11. v 10:00 a úterý 10.11. ve 22:00.