Co si ráda poslechne pěvkyně Štěpánka Pučálková

11.1.2017 / Z archivu osobností / Martina Klausová
Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je mezzosopranistka Štěpánka Pučálková.

Štěpánka Pučálková absolvovala v roce 2005 studium zpěvu na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze a pokračovala na Janáčkově akademii múzických umění v Brně až do roku 2007, kdy přestoupila na Unversität Mozarteum v Salcburku. Tam pracovala pod vedením Elisabeth Wilke, Josefa Wallniga a Eike Gramsse a v roce 2012 absolvovala s vyznamenáním magisterské studium v oboru opera. V témže roce byla vyznamenána organizací Stiftung Mozarteum Medailí Lilli Lehmann. Představila se v řadě produkcí salcburské Univerzity Mozarteum a Landestheater Salzburg.

V roce 2009 v rámci projektu Gut Immling, měla možnost představit se jako Druhá dáma v Moazrtově Kouzelné flétně v Kataru v Doha. V salcburském velkém festpielhausu vystoupila v létě 2013 na Salzburger Festspiele jako Lehrbube ve Wagnerově opeře Mistři pěvci norimberští pod taktovkou Danielle Gattiho a v režii Stefana Herheima. V březnu 2014 se v Salcburku představila jako Sesto v Mozartově opeře La clemenza di tito a v téže roli a inscenaci také v létě 2014 v Teatro Romano v italském městě Fiesole. Na podzim 2014 debutovala ve Stání opeře v Praze jako Páže ve Straussově Salome. Pravidelně koncertuje v Čechách, Rakousku a Německu.

V prosinci 2016 se Štěpánka zúčastnila mezinárodní pěvecké soutěže Concours international de Belcanto Vincenzo Bellini ve francouzském Marseille, kde získala druhou nejvyšší udělenou cenu "Cena za nejlepší ženský hlas"

Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 12. ledna v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 15. 1. v 10:00 nebo v úterý 17. 1. ve 22:00.