Evita, Elisabeth, ale i Papagena či Zerlina. Michaela Štiková se úspěšně pohybuje mezi žánry

Dalším hostem pořadu Z archivu osobností je operní a muzikálová zpěvačka Michaela Štiková, která má ve svém repertoáru řadu klasických operních úloh, ale i hlavní role v muzikálech Fantom opery, Angelika či Ples upírů.

Michaela Štiková (Gemrotová) po studiích na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě docentky Magdalény Hajóssyové pokračovala ve studiu na Pražské konzervatoři u Romana Janála a Zuzany Lászlóové. V roce 2008 byla přijata na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kde byla posluchačkou profesorky Hany Štolfové-Bandové. Studia ukončila v roce 2013 na Akademii múzických umění v Praze u Heleny Kaupové.

V rámci své operní a koncertní činnosti vystupovala na mnoha evropských pódiích (Itálie, Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Francie, Anglie, Belgie, Bulharsko aj.). K jejím operním rolím patří Markétka ve Faustovi, Barberina i Zuzanka ve Figarově svatbě, Papagena v Kouzelné flétně, Zerlina v Donu Giovannimu, Esmeralda v Prodané nevěstě, Kuchtík a Lesní žínka v Rusalce, či Liù v Tutandot.

Její doménou je repertoár klasického operního žánru, ale nebrání se ani žánrům lehčím. Od roku 2012 je sólistkou Rockové opery Praha a do jejího repertoáru patří též bohatý výběr těch nejznámějších melodií od chansonu, přes pop, muzikál až k písním rockovým.

Zpívala v muzikálu Fantom opery Andrew Lloyda Webbera a na prknech Divadla Broadway ztvárnila hlavní roli muzikálu Angelika. V roce 2019 byla nominována na divadelní cenu Thálie za roli Evity v muzikálu Evita A. L. Webbera. Téhož roku debutovala v Divadle J. K. Tyla v Plzni v hlavní roli světového muzikálu Elisabeth.

V jakých rolích ji můžeme vidět a slyšet v současné době? I to Michaela Štiková prozradí Ivanu Dlaskovi v dalším dílu pořadu Z archivu osobností, který má premiéru ve čtvrtek 23. listopadu v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 26.11. v 10:00 nebo v úterý 28.11. ve 22:00.

Foto: Michaela Štiková (©Mia Mirelli)

Podcast