Hudební lásky Markéty Cukrové
Mezzosopranistka Markéta Cukrová patří mezi nejvyhledávanější interpretky ve svém oboru. Je hostem mnoha uskupení interpretujících na špičkové úrovni hudbu středověkou (Mala Punica / Itálie, Club Mediéval / Belgie) a hudbu barokní (Arte dei Suonatori, Capella Regia, Collegium Marianum, Czech Ensemble Baroque, Ensemble Inégal, Göttingen Festival Orchestra, Les Muffatti, Musica Florea, Wroclawská filharmonie).
Hostovala v Národním divadle v Praze, kde nastudovala operu Claudia Monteverdiho Orfeo (Euridice) pod taktovkou Roberta Giniho, operu Rinaldo od Georga Fridricha Händela (Eustazio) pod taktovkou Václava Lukse a Hry o Marii od Bohuslava Martinů pod vedením Jiřího Bělohlávka. V roce 2015 je hostem Národního divadla Brno. Spolupracovala s mnoha významnými umělci (F. Augudin, J. Bělohlávek. M. Esfahani, P. van Heyghen, S. T´Hooft, M. Ivanovič, V. Luks, P. Memmelsdorf, A. Parrott, M. Štryncl, D. Švec) a vystoupila na mnoha prestižních pódiích a mezinárodních hudebních festivalech (Biennale Alte Musik Berlin, Bratislavské hudobné slávnosti, Dresdner Musikfestspiele, Europalia, Festival de la Chaise-Dieu, Festival de Sable, Festival Ribeuvillé, Internationale Händel Festspiele Göttingen, Laus Polyphoniae, Miami Tropical Baroque Festival, Moravský podzim, Musikverein Wien, Pražské jaro, Resonanzen Wien, Schleswig-Holstein Musik Festival, Svjatoslav Richter December Nights, Tojours Mozart a další).
Podílela se na více než dvaceti nahrávkách staré i pozdější hudby. Je hudební dramaturgyní festivalu 9 týdnů baroka, který se koná v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

A právě Markéta Cukrová je hostem Ivana Dlaska v dalším díle pořadu Z archívu osobnostíPremiéra pořadu je připravena na čtvrtek 20. října v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 23.10. v 10:00 nebo v úterý 25.10. ve 22:00.

Podcast