Jaké koníčky má Jiří Hron ?

Nejen o houslích, ale i o koních s odborníkem na smyčcové a strunné nástroje Jiřím Hronem.

Ve starobylém domě U Zlatého kohouta, ve vábné klikatině staropražských uliček, pouze pár kroků od Stavovského divadla a domu U tří zlatých lvů, kde roku 1787 pobýval W. A. Mozart sídlí obchůdek, v němž naleznete housle, violy, violoncella, kontrabasy, smyčce, kytary, mandolíny a veškeré příslušenství k těmto hudebním nástrojům ze všech historických období. Jsou vhodné pro studenty, profesionály, amatéry i sběratele.

Majiteli firmy jsou Jiří Hron a jeho žena Pavlína. Díky odborné erudici jsou již od roku 1991 respektovaným partnerem ve světě obchodu se smyčcovými a strunnými akustickými hudebními nástroji. V jejich atelieru se často potkávají profesionální hudebníci, studenti, sběratelé, obchodníci i zástupci významných aukčních síní a domů. Spolupracují s mnoha hudebními školami či na konzervatořích v České republice, Norsku, Německu, Japonsku, Malajsii a Jižní Koreji.

I o tom - a nejen o tom - bude řeč v dalším dílu pořadu Z archivu osobností Ivana Dlaskova, v jehož rámci do studia Classic Praha přišel Jiří Hron. Premiéra pořadu je ve čtvrtek 14. ledna v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 17.1. v 10:00 nebo v úterý 19.1. ve 22:00.

Hron 2

Foto: archiv Jiřího Hrona

Podcast