Jakou hudbu poslouchá výtvarnice Irena Jůzová ?

25.2.2015 / Z archivu osobností / Martina Klausová

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je česká umělkyně, sochařka, malířka, konceptualistka MgA. Doc. Irena Jůzová, rektorka první soukromé vysoké školy uměleckého výtvarného zaměření Art & Design Institut.

Irena Jůzová se zabývá volnou tvorbou, autorskými projekty, realizací výstav a přednáškami ve spolupráci se státními i soukromými galeriemi a institucemi. Realizuje zakázky do soukromého a veřejného sektoru (funerální plastika, vybavení hotelů a firemních prostor). Spolupracuje s firmami, architekty, individuálními investory a sběrateli.

Irena Jůzová je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze. Školu monumentální tvorby prof. Aleše Veselého vystudovala v letech 1990 – 1994 a od roku 1995 až 2006 ve stejné škole působila jako odborný asistent. V roce 2008 obhájila habilitaci v oboru Výtvarná umění – intermediální tvorba na Akademií výtvarných umění v Praze a byla jmenována docentkou. Během studií získala několik ateliérových cen AVU v Praze a zúčastnila se řady výstav. V roce 1992 reprezentovala Českou republiku na European Biennale of Young Artists Germinations 7 v Grenoblu ve Francii, kde obdržela cenu za interaktivní práci Stůl pro dvacet hráčů. V roce 1993 byla vybrána Akademií výtvarných umění v Praze k účasti na 4 Biennale European Academies of Visual Arts v Maastrichtu.

Od roku 2014 je rektorkou Art & Design Institut v Praze a vede zde Intermediální ateliér. 

Pořad vysíláme v premiéře ve čtvrtek 26.února v 19:00 hodin, reprízy v pátek 27. 2. ve 12:00 hodin a v úterý 3. 3. ve 22:00 hodin.

Jůzová Jůzová