Jejím hlasem mluví Michelle Pfeiffer, Sharon Stone, Diane Keaton i Renée Zellweger. Lucie Juřičková

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je členka Národního divadla, herečka a dabérka Lucie Juřičková.

Lucie Juřičková pochází z umělecké rodiny. Narodila se v Plzni, kde její otec František Juřička působil jako režisér v rozhlase. Po roce 1968 byl za své občanské postoje a aktivní působení perzekuován a skončil jako politický vězeň. Matka Lucie Juřičkové, Marie Grafnetterová, byla dlouholetou hvězdou operetního souboru plzeňského Divadla J. K. Tyla. Lucie užž jako dítě zpívala ve sboru plzeňské opery a kromě rodičů měla vzor pro své další směřování i ve starším bratru Tomáši Juřičkovi.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři v Praze a ještě jako studentka ztvárnila menší dívčí role. Po absolutoriu na konzervatoři získala první angažmá v pražském Divadle Jiřího Wolkera, v letech 1988-1991 byla v angažmá v Divadle J. K. Tyla v Plzni, původně v operetě, později v činohře. V roce 1992 přijala angažmá v Divadle na Vinohradech, od sezony 2015/2016 je členkou souboru Činohry Národního divadla v Praze.

Kromě divadla se Lucie Juřičková věnuje dabingu. Namluvila desítky postav v zahraničních filmech a seriálech. Jejím hlasem promlouvají například Michelle Pfeiffer, Sharon Stone, Diane Keaton nebo Renée Zellweger.

Více o svých aktivitách i oblíbené hudbě prozradí Lucie Juřičková Ivanu Dlaskovi v dalším dílu pořadu Z archivu osobností. V premiéře ve čtvrtek 10. srpna 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 13. 8. v 10:00 nebo v úterý 15. 8. ve 22:00.

Foto: Lucie Juříčková (© archív Národního divadla)

Podcast