Nestor české advokacie i vyhlášený recesista

Žil jsem s justicí. Nejen o nové knize JUDr. Karla Frimla.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je advokát JUDr. Karel Friml.

JUDr. Karel Friml, CSc. je specialista právní pomoci v silniční dopravě, člen Syndikátu novinářů, člen Rakouské vědecké společnosti pro dopravu, spolupracovník Rakouského kuratoria pro bezpečnost silničního provozu, mnichovského Institutu für Ostrecht.

Po promoci na Právnické fakultě Univerzity Karlovy absolvoval studijní pobyty v Rakousku a Švýcarsku. Byl lektorem Ústavu soudního inženýrství při VUT v Brně, je autorem skript Občanské právo pro znalce. Kromě advokátské praxe řadu let spolupracoval s televizí, přispíval do motoristického časopisu Svět motorů. Psal i pro Bulletin advokacie, Motoristickou současnost, Lidové noviny, Květy, Trucker, Mladý svět aj. Je autorem scénáře filmu Jak napálit advokáta, seriálu ČT Paragrafy na kolech. Nejnověji vyšla jeho kniha Žil jsem s justicí.

Kromě toho vše i je i okouzlujícím a vtipným společníkem, výtečným vypravěčem. To dokáže i v dalším pořadu Z archívu osobností, který má premiéru ve čtvrtek 18.února v 19:00, reprízy si poslechněte v neděli 21.2. v 10:00 a úterý 23.2. ve 22:00.

Foto: Advokátní deník

Podcast