O divadelních rolích i lásce k Francii

Ilona Svobodová na Classic Praha prozradí, co ji v současné době zaměstnává nejvíce, a zavzpomíná i na manžela Petra Skoumala.

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností je herečka a dabérka Ilona Svobodová.

Ilona Svobodová už od dětství navštěvovala řadu kroužků: dramatický, výtvarný, hrála na klavír, zpívala, tančila a věnovala se i gymnastice. Pražskou konzervatoř absolvovala v roce 1982 a už během studií točila filmy. Její první velkou rolí byla v roce 1981 Vlaďka ve filmu Františka Vláčila Hadí jed. Po absolutoriu na konzervatoři získala angažmá v Realistickém (dnešním Švandově) divadle, od roku 2008 je na volné noze. Ilona Svobodová se objevovala a stále objevuje na prknech řady dalších pražských scén. Především se jedná o divadla v Řeznické, Palace, v Celetné, U Valšů, na Maninách, Gong, v Dlouhé nebo Hudební divadlo Karlín. Na svém kontě má celou řadu filmový i televizních rolí, aktuálně se s ní mohou pravidelně setkávat diváci seriálu Ulice. Hlas Ilony Svobodové si řada z nás spojuje také s některými známými zahraničními herečkami. Často dabuje např. Michelle Pfeiffer, Sharon Stone, Diane Moore nebo Heather Locklear. V současné době je vedoucí hudebně-dramatického odd. Pražské konzervatoře, kde zároveň vyučuje jevištní verš.

Premiéra pořadu je připravena na čtvrtek 7. července 2022 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 10.7. v 10:00 nebo v úterý 12.7. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast