O hudbě s tenoristou Danielem Matouškem

Z archívu osobností

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je mladý tenorista Daniel Matoušek.

Daniel Matoušek zpíval své první studentské představení v červnu 2013 v Janáčkových Příhodách Lišky Bystroušky (roli Komár/Rechtor) s Universitou Britské Kolumbie, jako jediný Čech v obsazení. Zde se setkal s tenorem Janem Vacíkem, který je dlouholetým účinkujícím na světových operních scénách a se kterým spolupracoval do roku 2016.

V roce 2014 debutoval v Národním divadle v Praze taktéž v Příhodách Lišky Bystroušky Leoše Janáčka v inscenaci Ondřeje Havelky v malé roli Pepíka (syna Revírníka-hlavní postavy).

V létě 2016 absolvoval „EMA masterclass“ (Evropské hudební akademie) pod vedením dirigenta Wolfganga Scheidta a to s Mozartovským repertoárem. Ve stejném roce debutoval v Divadle J. K. Tyla v Plzni v Kouzelné flétně (Tamino).Na podzim roku 2017 absolvoval mistrovské kurzy Carangelo Belcanto Academy masterclass v Cornudě(IT).

V roce 2018 debutoval znovu jako Tamino a tentokrát v svém rodném městě v Severočeském divadle Ústí nad Labem, poté jako Leoš Janáček v Zápisníku zmizelého v DJKT v Plzni. V létě 2018 debutoval v open air produkci Rusalky společnosti RUN OPERUN na Festivalu Povaleč 2018 a v koncertním provedení Cosi fan tutte a spolupráci na mastreclass s Evou Randovou pod vedením Norberta Baxy (Evropská hudební akademie). V září téhož roku ztváril roli Ubalda Piangiho v muzikálové produkci Fantoma opery v GoJa music hall a debutoval v Divadle F. X. Šaldy v Liberci v inscenaci La Cenerentola francouzské režisérky jako Don Ramiro.

V roce 2019 premiéroval v Národním divadlem Praha a to v inscenaci Lásky ke třem pomerančům. V létě 2019 se účastnil festivalu iSING  v Číně, kde byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory připravil 2 představení. 6 koncertů a 2 televizní natáčení. V sezoně 2019/2020 hostuje v premiérách v MD Olomouc a to v Mam´zelle Nitouche jako Fernand de Champlatreux, v Bizetově opeře Lovci perel jako Nadir, v operetě Cornevillské zvonky a v opeře Fidelio jako Jaquino. V létě 2020 bude debutovat jako Alfredo v La Traviatě a to na Německých operních podiích, kde se v létě roku 2019 představil v Magdeburgu jako Tamino.

Více o sobě i své oblíbené hudbě prozradí Ivanu Dlaskovi v pořadu, který má premiéru čtvrtek 17. září v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 20.9. v 10:00 nebo v úterý 22.9. ve 22:00.


Podcast