Píseň pro Kristýnku. Pocta swingu na Classic Praha

Další díl pořadu Z archivu osobností bude věnován swingu a vzpomínce na skladatele Zdeňka Petra.

Další díl pořadu Z archivu osobností Ivana Dlaska se ponese v duchu swingu. Hostem bude jazzový a swingový muzikant, vedoucí orchestru Ježkovy stopy Lukáš Jadrníček.

Orchestr Ježkovy stopy existuje již od roku 2014. Věnuje se interpretaci výhradně české swingové hudby z období let 30. a 40. minulého století. V repertoáru má skladby nejvýznamnějších skladatelů této hudební éry: Jaroslav Ježek, Sláva Eman Nováček, Jiří Traxler, Kamil Běhounek a jiných. Díky autentickému zvuku i vzhledu zprostředkovává posluchačům jedinečnou atmosféru této doby.

Jazz, swing, Osvobozené divadlo, Tři strážníci, mládí…to jsou slova, která si patrně vybaví ten, kdo se někdy setkal s Orchestrem Ježkovy stopy. Kolektiv jedenácti mladých muzikantů, které uchvátila hudba, elegance a noblesa období první republiky. Členové jsou absolventy Konzervatoře Jaroslava Ježka, Pražské konzervatoře a HAMU.

Řeč bude především o hudbě Zdeňka Petra, kterého každoročně připomíná Jazzový festival Zdeňka Petra, pořádaný pod názvem Aerovka Jazz Fest. Letošní ročník se uskuteční 12.-14. října 2023.

Více v premiéře ve čtvrtek 5. října v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 8.10. v 10:00 nebo v úterý 10.10. ve 22:00.

Foto: Orchestr Ježkovy stopy (Zuzana Veselá)

Podcast