Proč si Zuzana Rzounková vybrala místo zobcové flétny lesní roh?

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností je sólohornistka FOK Zuzana Rzounková.

Sólohornistka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Zuzana Rzounková patří ke špičce svého oboru. Pravidelně je zvána ke spolupráci s mnoha dalšími orchestry doma i v zahraničí. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech, hostuje s lucemburským Orchester European Soloists a za své výkony sklízí četné ohlasy u publika i recenzentů. Během svých koncertních turné procestovala celý svět, hostovala v Evropě, v Číně, Japonsku, USA a Jižní Koreji. Se stejnou intenzitou se věnuje sólovým vystoupením i komorní hře. Je zvána jako porotce do různých interpretačních soutěží a kurzů.

Kromě své vlastní aktivní interpretační dráhy působí i jako pedagog hudební fakulty JAMU Brno a intenzivně se věnuje výchově nastupující generace české hornové školy i prostřednictvím interpretačních kurzů. Je uměleckým garantem a vedoucím Letních hornových kurzů v Broumově, které jsou svým rozsahem největší v Europě.

Zuzana Rzounková studovala na konzervatoři Košice, poté na JAMU v Brně, u profesora Jindřicha Petráše. V době studií získala četná ocenění na národních i mezinárodních soutěžích, mezi jinými 1. cenu v Londýně v roce 1994 na mezinárodní hornové soutěži, v Brně o rok později. V roce 2010 dokončila na Janáčkově akademii doktorandský programu a získala titul PhD.

O svých současných aktivitách i oblíbené hudbě prozradí Zuzana Rzounková více Ivanu Dlaskovi v dalším dílu pořadu Z archivu osobností. V premiéře ve čtvrtek 18. ledna v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 21. 1. v 10:00 nebo v úterý 23.1 . ve 22:00.

Foto: Zuzana Rzounková (©Petra Hajská)

Podcast