Superžena Eva Toulová

Koncem února vstoupí do českých kin nový český film režisérky Evy Toulové s názvem Superžena, v němž hrají Matouš Ruml, Igor Bareš, Natálie Grossová, Olga Lounová. Hlavní roli si zahrála sama režisérka filmu Eva Toulová.

Česká režisérka, spisovatelka, herečka a výtvarnice Eva Toulová se věnuje se převáženě filmové režii. Vystudovala režii na pražské FAMU pod vedením Věry Chytilové a debutovala v roce 2014 celovečerním filmem Šťastná. Následovaly další celovečerní filmy, např. Casting na lásku, či Camino na kolečkách. Ve své tvorbě se zaměřuje především na silné ženské hrdinky v hlavních rolích.

Eva Toulová.jpg
  • Eva Toulová (©archiv Evy Toulové)

Mimo film se Eva Toulová zajímá o literaturu a výtvarné umění, účastnila se několika výtvarných výstav, v roce 2007 vytvořila největší obraz kreslený pastelkami v ČR, který je i zapsán v knize českých rekordů, ilustrovala knihu Století neklidu, napsala knihu Vanitas, Sedmero vran, Šťastná a Alenka v údivu, publikovala v almanachu Stoupající hvězdy a Smyslná česká poezie. V roce 2016 pomohla vzniknout charitativnímu projektu Galerie NaVíc zaměřujícího se na podporu nadace Naše dítě. Kromě filmové tvorby se věnuje i reklamním a televizním projektům.

Více o svých současných aktivitách i novém filmu prozradí Eva Toulová Ivanu Dlaskovi v dalším dílu pořadu Z archivu osobností. V premiéře ve čtvrtek 1. února v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 4. 2. v 10:00 nebo v úterý 6. 2. ve 22:00.

Úvodní foto: Eva Toulová (©archiv Evy Toulové)

Podcast