Pyšná princezna, Popelka i O vánoční hvězdě. Jako každý rok bude vánoční čas plný pohádek

Ty nejslavnější a nejoblíbenější si můžete připomenout i na webu Classic Praha. Dobrým třem desítkám z nich jsme se věnovali v rámci našich Výletů za klasikou. Za pohádkou ovšem můžeme putovat bez ohledu na místo i čas. V létě stejně jako o Vánocích.

Pohádky a pohádkové příběhy patří zcela neodmyslitelně k času adventu i vánočních svátků. V té době se na televizní obrazovky vracejí oblíbené pohádkové příběhy několika posledních desítek let a každý rok přibývají pohádky nové. Nejinak tomu bude nepochybně i letos, ať už o svátcích, tak i přímo na Štědrý den a večer. Kromě pohádek pak nebudou chybět ani osvědčené české a zahraniční vánoční rodinné snímky. Vždyť laskavý svět pohádek je vítanou oázou pro každého; od nejmenších diváků po celé rodiny. Už proto, že základním motivem pohádkových příběhů bývá obvykle boj dobra se zlem, v němž dobro vítězí.

Těšit se tedy budeme moci například na Nesmrtelnou tetu, Lásku rohatou, Tajemství staré bambitky nebo příběh O vánoční hvězdě. Ze starší osvědčené klasiky také na osvědčené evergreeny jako je Šíleně smutná princezna nebo pohádka Byl jednou jeden král.

Na obrazovce se objeví i novinka Klíč svatého Petra, ale také klasika Tři oříšky pro Popelku, Jak se budí princezny, česko-slovenská pohádka Nebojsa nebo příběh O medvědu Ondřejovi.

Chybět nepochybně nebude Princezna se zlatou hvězdou, Honza málem králem, Tři veteráni, O statečném kováři nebo Obušku, z pytle ven! Ve sváteční čas nepochybně potěší i Tři bratři, Tři pírka, Císařovy nové šaty, Když draka bolí hlava nebo Krakonoš a lyžníci.

Úvodní foto: Popelka (©Jaromír Komárek)

Podcast